ERCUMENT KILIC

İçeriğe git

Ana Menü

Subj: Re; ATAA baskani Ercument Kilic Hakkinda

Sayin Kilic'in calismalarini bana E-mailler geldikce oradan takip ediyorum.

Halkinin tumunu kucaklayan, hisleri yerine akil ye senteze giden yorum yapabilen bir kisiligi oldugu kanisindayim. Herhalde en onemlisi hic asagilik duygusu yok. Benim diyen, sık sık  elindeki gucu etrafina hissettirerek ondan yararlanan ye kendini tepede goren bir karekter sahibi degil. Ne kadar az boyle birinin liderlige gelmesi!  Kendisi yalniz Amerika'daki Turkler icin degil fakat Turk Turk toplumu icin bir kazanc!  Hayatta hic kimseye etmedigi degeri vemedim, buradaki sozlerim kat
iyen kendisine yaranmak rnaksadi ile alinmarnalidir. Dusunun bu yaz ilk defa College ogrencileri Kongrede gorev yaptil Ne kadar gec kalmis bir baslangic... Laflardan cok aksiyona ihtiyacimiz var. Kendisini ben de gonulden tebrik ediyorurn. Kiskancliktan uzak, akila hitop eden bir yolda Turk milleti icin calisan turn arkadaslarirni tebrik ederim.
Tulin Elcin

******
1983'te Ermeni teröristlerin Amerika'da şehit ettiği Los Angeles Başkonsolosumuz Mehmet Baydar ve Konsolosumuz Bahadıur Demir için Ankara Maltepe Camii'nde ölümlerinden sonra Türkiye'de ilk defa siviller olarak bir anma töreni ve Mevlit düzenledim.  Davet ettiğimiz tüm devlet erkanı içinde, bu mevlide sadece TBMM Eski Başkanvekili Sayın Uluç Gürkan ve bir Dışişleri Bakanlığı memuru teşirf ettiler.  

Bir kişiyi daha davet ettim.  ABD'nin Türkiye Büyükelçisi     Çünkü benim konsoloslarım onun topraklarında şehit edilmişlerdi.  Kendisi gelmesi ancak ABD elçiliğinden, yardımcısı Tim Fingarason'u gönderdi.  Ben bunu kendileri adına önemli bir nezaket ve bizim adımıza da büyük bir başarı olarak telakki ediyorum.  Ayrıca, aşağıdaki mazeret mehtubunu da bana iletti.

  
                                                                                                                   ABD Elçiliğinden Tim Findarson.. Camide,  Mevlitte!Sayın Kılıç,

23 Ocak tarihli beni Mehmet Baydar ve Bahadır Demir'in Ankara Maltepe Camii'ndeki mevlidine davet eden mektubunuz iin teşekkür ederim. Üzülerek katılamayacağımı belirtirken, şundan emin olunuz ki Büyükeliliğimiz, Anti Terör Kioordinatörümüz Tim Fingarson tarafından  temsil edilecektir.  Amerika Birleişik Devletleri, terörizm ve özellikle diplomatlara yönelik şidddete karşı olarak Türk milletiyle dayanışma halinde yanındadır.  Biz, kendi ülkelerine hizmet verirken ülkemizde ölenlerin ailelerine sonsuz başsağlığı dileklerimizi sunarız.

BU MEHTUP, BİR ABD DEVLET YETKİLİS, TARAFINDAN TÜRK SİVİLLERİNE SUNULMUŞ İLK BAŞSAĞLIĞI MESAJIDIR.  40 YIL SONRA DA ELDE EDEBİLDİĞİMİZ İÇİN MUTLUYUZ.


********************************

ABD Kongresi Türk Dostluk Gurubu Başkanı Robert Wexler'in Ercüment Kılıç'a Mektubunun Türkçesi


26 Temmuz 2004
Ercüment Kılıç
Başkan
Türk-Amerikan Dernekleri Asamblesi

Sayın Kılıç:

Size ve Türk Amerikan Dernekleri Asamblesi (ATAA) üyelerine Kongre’deki Türk Dostluk Grubu’na yakın zamanda göstermiş olduğunuz olağanüstü yardımlarınız için teşekkür etmek istiyorum. Sizin liderliğinizde ATAA Amerika-Türkiye ilişkilerini güçlendirmek için yılmadan çalışmaktadır; ve size ve organizasyonunuza iki ülke arasındaki kuvvetli bağların sürdürülmesi için gösterdiğiniz çabalar için müteşekkiriz.

ATAA Amerikan Kongresi üyelerini Amerika-Türkiye tarihi ilişkileri üzerine eğitmekte de çok başarılı olmuştur. İki ülke arasındaki ilişki, sizin de bildiğiniz gibi Kore Savaşı’ndan Afganistan’ı Özgürlüğe Kavuşturma Operasyonu’na kadar son 50 yıl içinde daha da derinleşmiştir. ATAA, Washington ve Ankara arasındaki stratejik işbirliğinin devam ettirilmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Sizin sayenizde Türkiye, Amerika ile en değerli stratejik ortaklarımız ve dostlarımızdan biri olarak omuz omuza durmuştur.

ATAA’yı aynı zamanda Kongre üyelerini Türk Dostluk Grubu’na katılmalarına ikna ettiği için de kutluyorum. Dostluk Grubu’nun bugün Amerika-Türkiye ilişkilerini daha da geliştirmeye kararlı olan 60 üyesi vardır, ve sizin çabalarınız sayesinde bu grubun verimliliği daha da artmıştır.

Sayın Kılıç, sizinle ve ATAA ile Amerika’nin ittifakı olan Türkiye’nin istikrar, zenginlik ve işbirliği oluşturmadaki çaba ve rolüne devam etmesi yolunda çalışmaktan onur duyuyorum. Türkiye’nin Amerika’da ATAA üyelerinden daha iyi temsilcileri yoktur; ve sizinle bu başarıları ilerletmek ve Amerika-Türkiye ilişkilerini yeni bir düzeye çıkarmak için çalışmaya kararlıyım.

Saygılarımla,

Robert Wexler


*

Sevgili Ercument,
Senin Miami
ye daha bir çocukken ilk geldigin 1977den beri tanıyan ve de ATAAyi kurulusundan bu yana takip eden bir agabeyin olarak söylüyorum, sen ATAAnın gelmiş geçmiş en başarılı başkanısın. Başarılarının devamını dilerim.
Mahmut Esat Ozan

*

Sevgili Amerikada Yaşayan Türkler Grubu Üyeleri,
ATAAnın yıllık toplantısında gönüllü olarak ATAAya ve çok sevdiğim Ercüment Kılıça yardım etmeye çalıştım.
Birçok kez Tayyip Bey
in konuşmalarını dinlemiş birisi olarak, çok samimice itiraf etmeliyim ki, Tayyip Beyi hiç bu kadar vatansever, samimi ve gönülden görmemiştim. Konuşması beni çok etkiledi. 6 ay önce bir gazetede demecini okumuştum. “Yaş kemale erdi,” demişti. Gerçekten daha yapıcı ve sakin bir yapıya kavuşmuş; kendisini açizane tebrik etmek isterim. Ayrıca, yıllardır ağza yakışmayan karalamalarda bulunan bazı kişilerin, Tayyip Beyi 10 dakika ayakta alkışlarken görmek çok ilginçti.
Öncelikle beklenenden fazla kalabalıktı. Ercüment Bey
in 1 yıllık gecesini gündüzüne katarak verdiği emeklerin meyvesiydi, kalabalık oluşu. Sizlerden ricam, bilinçli birer Türk olarak daha aktif hala gelmemiz ve vatanımız için ve bu işe gönlünü ve bütün emeğini koymuş, Ercüment Bey gibi vatanseverlere destek olmanızdır.
ATAA
nın yıllık toplantısı beklenenin çok çok üstünde bir başarı ile geçti.
Görevinin ilk gününden beri, ozel cikarlarina dokundugu icin Ercüment Bey kardeşimize yapılan haksız eleştirilere, vatanseverlik adı altında vatanına hainlik yapanlara, ülkesinin gerçek anlamda menfaatini unutmuş kisilere, bu yılki toplantının başarısı bir TOKAT oldu...
Saygı ve sevgilerimle,
İbrahim Uyar

*

Degerli arkadaslar,
Ben bu baskani alnindan operim!
Gectigimiz hafta Los Angeles'de degerli dostumuz Ayse Goren'in Beverly Hill
deki evinde ATAA'nin yeni baskani Ercument Kilic beyle tanismak serafine nayil oldum. Amerika'yi ve Turk derneklerini ve insanlarini ziyaret icin Amerika'yi dolasirmis. Los Angeles'e de geldi. Ercument beyin ATAA baskani oldugunu biliyordum fakat kendisiyle daha evvelden hic tanismamistim . Hele ki ATAA derneginden yillardir kopmus olmam bakimindan zaten sabit fikirdeydim. Esime, hayatta gitmem dememe ragmen, kendisinin "O da senin ruhunda birisi, toplumuna hizmet icin gelmis. Onun hatrina gidelim" israri uzerine davete gittik. O kadar negatif hislerle toplantiya katildim ki, Ercument bey geldiginde nezaketen gidip tokalasmadim ve birisi nasilsa tanistirir diye yakinina bile gitmedim. Aksam yemeginden sonra ev sahibi arkadas. " afiyet olsun, sizi Ercument beyle tanistiracagim" diye soze basladi ve Ercument beyi salonun ortasina konusma yapmasi icin davet etti. Salonda Los Angeles'in ileri gelen Turkleri ve Amerikali esleri de bulunuyordu. Ercument bey konusmaya basladi ve O konustukca ben saskinlik icinde agzim acik dinlemeye koyuldum, duyduklarima inanamadim. "Allahim ben mi yalnis duyuyorum" diye saskin saskin etrafima bakiniyordum. Ercument bey, gercek NGO'lukdan, Amerikalinin kalbine nasil girilmesi gerektiginden, demokratiklikden, saydamlikdan, kapsayicilikdan bahsetti. ATAA baskani olarak sizleri dinlemeye geldim, sizin "messenger'iniz olmak istiyorum dedi. Sozleri bittikten sonra misafirler tek tek sorular sormaya basladilar.
Sorduklari her soru ATAA'e dair sitem sorulari idi. Hic de haksiz degildiler ilk defa. Ama O kadar yerinde ve sorumlu cevaplar getirdi ki, yerimden firladim, Ercument beye: "Ben bu sözu yalniz ve yalniz karima soylerim ama sana soylemekten cekinmiyorum I LOVE YOU" dedim, ve ayaga kalkip yanina gidip kendisine sarildim bir anda sarmas dolas olduk, ve ikimizin de gozleri doldu. Kendisi vatan kokuyor, agzindan Anadolu'nun sesi cikiyordu. Toplumuna baskanlik etmenin, toplumunun seviyesine inmenin, toplum ihtiyaclarina el uzatmanin ilk basta gel en vazifesi oldugunu gavel guzel bir dilde anlatiyordu. Bu koltuk benim babamin mali degil, geciciyim, gelin maliniza sahip cikin dlyordu. Noksanliklarimizi, gecmisdeki Turk toplumu olarak hatalarimizi ( dedikodu mahiyetinde degil), gecmisten neler ogrendigini anlatiyor, demokratik yollarla Turk toplumunun eli kolu ve temsilcisi vazifesinin ne oldugunu gayet iyi bir sekilde ifade ediyor ve hepimizin yuzunu gulduruyordu. Mehmet Mustafoglu, kendisine sayle bir soru sordu: "Ercument bey, bir de Federasyon dernegi var? Onun gayesi nadir ve iliskileriniz nasil oluyor sorusuna verdigi cevap: "Onlar kardeslerimiz, yan yanayiz, ayri program ve planla yanyana gidecegiz. Ben de ATAA baskani oldugum gun kendilerina para gonderip, onlarin da uyesi oldum va en ufak bir surtusmemiz dahi yok ve biz bu kardeslerimizle ortagiz, el eleyiz". Bir yildir yoldaymis Ercument Kilic. Amerika capinda 54 ATAA demeginden 24'unu ziyaret etmis, her yarde bu mesaji ve sozleri goturuyormus. Iste bir baskan ki, baskan oldu diye 20 sene yasadigi eyaletini, evini ve arkadaslarini terkedip, evini Washington's tasisin. Eline cantasini slip, Amerika gibi bir buyuk ulkeyi gezsin, toplumunu dinlesin, not tutsun. Isle bir baskan ki topluma, sorulariniza cevap vermeye hazirim desin ve versin. Isle bir baskan ki, siz kim olursaniz olunuz sma sonunda benim vatandasimsin desin, her egitim, sosyal ve ekonomik gecmisden Turk insanini kucaklasin. Bir baskan ki Washington'daki Abdullah Gul gorusmesine iki hafta evvel giderken yaninda sadece ATAA yonetiminin her zaman bu ise soyunalarini degil, Turk doktorlarini, avukatlarini, muhendislerini degil, ama toplumun bel kemigi kucuk Turk is adamlarini, bakkallari, kuaforleri,ogrencileri, muzisyenleri, Amerikan ordusundan Turk subaylarini, camiye gidenleri, Ataturk'u sevenleri, mermer iscilerini, Azerileri, Kibris Turklerini, Yunanistan Turklerini, terzileri, araba kaportcilarini, yani yaklasik 40 kisiyi alsin beraberinde gotursun, ve kendisi az konusup sozu milletine versin. Bir baskan ki, biz birlikde ve el ale istedigimiz noktaya gelecegiz desin, birlik olmaya mecburuz, ortak noktalarimizda odaklanaacagiz, bizi ayiracak konulara bulasmayacagiz desin. Bir baskan ki "biz Turkler olarak birbirimize kusebiliriz, ama 8 yasinda Dumlupinar'da sehit dusmus Omer Oglu Husnu'ye kusemeyiz, yapilacak cok isimiz var" desin.. Ben bu baskani alnindan operim. Degerli kardeslerim ve arkadaslar. Cok mutluyum ATAA reformda, ve hizli adimlarla hizmetini yapmaya baslamis, ve baskanlari, vazifesini Turkler ve onlarin milli cikarlari rein oncelige almis bir topluluk lidererinden biri oldugunu bana ispatladigi gibi sizlere de ispatliyacaktir. Dinleyiniz kendilerini. Sizin bulundugunuz yerlere de gelecektir ziyarete ve yardim elinizi uzatiniz. Turkish Forum'un dedigi gibi "Birlikten Kuwet dogar" Ercument'in Milli Mucadelemizin bir parcasidir, desteginizi esirgemeyiniz..
Degerli ERCUMENT KILlC sana soz kardesim, bendeniz Turkluge Amerika'da 25 yildir hizmet etmis bir insan olarak diyorum ki, dile benden ne dilersen Vatan ugruna canim sana feda. Sen kaybedersen ben de kaybedecegim...Gonullu calisman bir yana, bir de bizler icin kendi agzindan cekip aldigin ekmek icin bin kere sukranlarimi bildiririm.
Turgay Cehreli
Los Angeles

*


Herkese sevgi ve saygilar,
ATAA Baskani Sayin Ercument Bey'e ve onun calismalari ve mesajlarini tuylerimizi diken diken edecek bir uslupla yazan Sayin Turgay Cehreli'ye ve onun yazisini buraya tasiyan Sayin Meltem Hanim'a gonulden tesekkurlerimi sunuyorum.
Birbirimizle ugrasmak ve siyasi cekismelerle kendi kendimizi tuketmek, birbirimizin all veya ust kimligiyle ugrasmak yerine; burada tek hedef dogrultusunda guc birligi yapalim. "Bugun vatanin icin ne yaptin" anlayisini gonulden benimseyelim, samimiyetle ve karinca kararinca elimjzden geleni birlikte yapalim.
Kemal

*

Ercument beyin calismalarini, yaptigi ve yapmaya calistigi isleri izliyor ve cok takdir ediyorum. Asagida Turgay beyin yazdigi her soze katiliyor, Ercument beye turn calismalari icin tesekkur ederken, bunca zahmetin sonunda arzu edilen noktaya varilabilmesi ve ayni mentalitenin ATAA nin ilerki yonetimlerince de devam ettirilmesi temennisiyle selam ve saygilarimi sunuyorum.
Meltem Birkegren
Turkish Forum Ikinci Baskan Yardimcisi

*

Sayin Kılıçın çalışmalarını bana E-mailler geldikçe oradan takip ediyorum. Halkının tümünü kucaklayan, hisleri yerine akıl ve senteze giden yorum yapabilen bir kişiliği olduğu kanısındayım. Herhalde en önemlisi hiç aşağılık duygusu yok. Benim diyen, sık sık elindeki gücü etrafına hissettirerek ondan yararlanan ve kendini tepede gören bir karakter sahibi değil. Ne kadar az böyle birinin liderliğe gelmesi! Bizler için oldukça yadırganacak bir durum! Kendisi yalnız Amerikadaki Türkler için değil fakat tüm Türk toplumu için bir kazanç! Hayatta hiç kimseye etmediği değeri vermedim, buradaki sözlerim katiyen kendisine yaranmak maksadı ile alınmamalıdır. Düşünün bu yaz ilk defa College öğrencileri Kongrede görev yaptı! Ne kadar geç kalmış bir başlangıç.. Laflardan çok faaliyete ihtiyacımız var. Kendisini ben de gönülden tebrik ediyorum. Kıskançlıktan uzak, akıla hitap eden bir yolda Türk milleti için çalışan tüm arkadaşlarımı tebrik ederim.
Tülin Elçin

*

Gunes balcikla sivanmaz
Ercument Bey'in kisiligi, sahsiyeti, emegi, butun calismasi somut kanitlariyla ortada...Ainesi istir kisinin lafa bakilmaz sonucta...ustelik oyle yuksek degerleri olan vatanina milletine oyle gonulden bagli bi oyle iyi yetistirilmis, ozverili bir Turk evladi ki , bu kisi kimsenin yapamadigini yapip , toplumsal ideallerini kisisel hedeflerinin onune koyup, tikir tikir isleyen isyerinin kapisina kilit vurup, evini tasiyip, neler pahasina ve nelere rahmen hayatini baska bir sehre tasimakta tereddut dahi etmemistir, salt toplumsal ideallerine daha iyi hizmet edebilmek icin...bu ne buyuk ozveri, ne buyuk degerdir...Sapkalari onumuze koyup dusunmek ve Sezar'in hakkini Sezar'a vermek onurdur beyler...Kabul etseniz de etmeseniz de bu adam basarilidir, bazilarinin onca imkan icinde yapamadigini , yarattiginiz imkansizliklara ve engellere ragmen yapmayi basarmistir...Saygi duymak insanlik odevidir... kaldi ki itirazi olan ise itiraz eder, kisilesellestirmez soorununu,somut verilerle gelir ve ileri geri konusmak icin ve sozunun kayda alinabilmesi icin de mutlaka yapilandan daha iyisini kendi adina yapmis olmasi gerekir...Tablo ortada is yapan yok, konusan cok....Gercekten isi degerlendirme kabiliyeti olan ve sahsi menfeaat gozetmeyen kitle zaten Hakan Bey'in de yaptigi gibi, Ercument Bey'in de calisan diger degerli arkadaslarin da hakkini acik yureklilikle teslim ediyor. Basit kiskancliklar, kompleksler, komplolar , cekemeyenler, cikarina dokunanlar bu tur kilit pozisyonlarda her zaman olur..ve siz insanlarin cikar kapilarini kapatip, oyuncaklarini ellerinden aldikca , ve uretiminize yilmadan devam ettikce rahatsizliklari elbette artar...Iki kere iki dort bi gercek vardir, lafla peynir gemisi yurumez...dolayisiyla aksi soylemlerin ikna edici olabilmesi icin bilimsel gerceklik, saygin ileti kaynaklarindan gelmeleriyle olur...Sayginlik da uretimle, sahsiyetle kazanilir...mevkiyle gelen baki kalan veya babadan ogula gecen bi sifat degildir sayginlik...Oyle olsa Hitlerin de baki sayginligi olurdu...Dolayisiyla herkes ne yaptigini biliyor..Kedinin ulasamadigi ciger hesabi, senelerdir onca maddi imkan icinde is uretmeyenler elbette su an bu kisitli butceyle bir baskasinin onlarin yapamadiklarini yapmasini hazmedemiyor...Ama ne yaptigini bilen ve hakikaten memleketini, milliyetini seven Turkluguyle gurur duyan her bireyin yuzde yuz destek vermesi , yaninda yer almasi gereken acik bir tablo var ortada...Bu tur pozisyonlar kisisel menfaatlerden bagimsiz , gonul bagiyla is uretilmesi gereken pozisyonlar, destekleyenlerin de yeterince detek verebilmeleri icin zaten ulke ve toplumsal cikarlari, bireysel cikarlarinin cok onunde tutabilen yuksek degerlere sahip, tabiri caizse helal sut emmis vatan evlatlari olmalari gerekir...
25. yil kutlamalarinda butun dostlarla kucaklasabilmeyi ve yeni yonetimde yine Ercument Bey'in doneminde oldugu gibi genc ve uretken simalar gorebilmeyi ben de gonulden diliyorum...Ve Turk annelerinin Sn Ercument Kilic gibi daha nice vatana millete faydali, durust, caliskan, vizyon sahibi, nitelikli ve ozverili evlatlar yetistirmelerini temenni ediyorum...
Saygilarimla
Esin Keyfli, California

*

Sevgili Ercument.
Güzel bir yolda çok büyük bir heves ile yürüyorsun. Seni tüm kalbim'le destekliyorum. Biz buradaki Türkler bilhassa ATA-SC üyeleri ve Yönetim kurulu, her zaman sana yardım etmeğe hazırız. Ben Eylül 9 da Istanbul ve Ankara'ya gidecegim. görüşecegim bir çok kıymetli insanlar olacak ATAA için bir sey istiyor isen, hic gecikme bana bildir yapmaya çalışırım. Haberlerinizi her zaman bekliyoruz. Sevgi ve Selamlar.

Vedat Aslay

Los Angeles

*


Sevgili Ercüment,
Türkiye uğruna ne kadar çalıştığını benden iyi bilen ve takdir eden bence yoktur.
Sevgi ile kucaklıyorum.
Rasel Bortnick

*

Ercument Bey,

Belgin Hanım
ın yazdıklarını ve sizin cevabınızı zevkle okudum ve de içim umut doldu. Çok güzel sevindirici gelişmeler var, ve yazılardaki heyecanın bana da bulaştığını hissettim :)
Güzel başarılarınızın devamı dileklerimle...
Sibel Karakuş, Virginia

*

Ercüment Bey,

Sizin ATAA ve ABD Türk toplumu için yaptıklarınızdan çok etkilendim. Sizin olağanüstü çabalarınızın, emeklerinizin Türk toplumuna sadece şu anda yararı olduğunu düşünmeyin. Benim gibi sizden daha genç olanlara öyle güzel örnek oluyorsunuz ki sizin başlattıklarınız bizimle de devam edecek.
Sevgiler ve saygılar,
Dr. Hakan Kaya

*

Merhaba Ercüment Bey,
Sizleri çok başarılı, farklı boyutlarda Türkiye
yi kapsayan ve cesur konuları içeren, aynı zamanda Türk insanını da, verdiğiniz ödüllerle yücelten ATAAnın yıllık konseyi için yürekten kutluyor ve çok çok teşekkür ediyorum.
Bircan Ünver, NYC

*

Değerli Ercüment Bey,
Başta Sayın Başbakan olmak üzere tüm değerli ve önemli konukları ile ATAA 24. Yıllık Kurultayı gibi büyük bir organizasyonda ATAA olarak göstermiş olduğunuz başarıdan dolayı öncelikle sizi ve organizasyonda görev alan tüm arkadaşları yürekten kutluyor ve sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Aynı zamanda arkadaşım Taşkın Tan aracığılı ile tanımış olduğum grubun bir parçası olmaktan dolayı da mutluk duyduğumu belirtmek istiyorum.
Siağlık ve mutluluklar dilerim.
Birkan Ustaavcı
Student Counselor

*

Ercüment Bey,
ATAA
nın düzenlediği baloda tanıştık, hatırlar mısınız bilmem. Böyle güzel bir organizasyon düzenlediğiniz için size teşekkür edecektim. Bize ayrılan yerler başkalarına verilmiş olsa da, bu aksilik benim ortamdan zevk almama hiç engel olamadı.
Çalışmalarınızda başarılar,
Serpil Boy
Structural Engineer

*

Merhaba Ercüment Bey,
Sizi gerçekten tebrik ediyorum.
Hele Azeri oyunlarini oynamanız tam manasıyla iftiharım sevgim saygım daha da arttı.
Ben burada size teşekkür etmeyi bir borç bildim. Sayenizde hayata yeniden gelmiş oldum. Bu başarınızdan dolayı sizi bütün kalbimle tebrik ediyorum. Sizler gibi insanların çoğalmasını diliyorum. Dilerim bu başarılarınız devam eder.
Sizi asla yalnız bırakmayacağız.
Selam ve saygılar.
Ülker Aksu Taşkın, Florida

*

Aslan Ercüment !
İzindeyiz…
Ergin Artemel

Virginia

*

Ben ailemle Bostonda yaşayan bir anneyim. Sizin websitenizde dolaşırken gençlere ulaşmak gibi bir eyleminiz olması beni müthiş mutlu etti.
Başarılarınız için ve güzel çalışmalarınız için sizleri tebrik ediyorum. Eğitimli, kültürlü, bilgili ve etnik kökenine sahip yeni gençler yetiştirmek hepimizin görevi.
Saygılarımla,
Mrs. Nevin Berkmen

*

Sayın Kılıç,
ATAA
nın 30-31 Ocak 2004 tarihlerinde Washington DCde yapılan kurultayına beni ve eşimi nazik davetinize ve orada gösterdiğiniz eşsiz misafirperverliğe bir kere daha en samimi teşekkürlerimi sunarım.
Ayrıca, iki gün süren sempozyumda gösterdiğiniz başarı için sizi ve çalışma arkadaşlarınızı candan tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim.

Saygılarımla,
Dr. M. Ata Erim, Başkan / Turk Amerikan Dernekleri Federasyonu, New York

*

Sevgili Ercüment Bey,
Bizlere gönderdiğiniz “teşekkür” mektubu çok hoşuma gitti. Hakikaten hoş ve ince düşünülmüş bir olay. Şimdiye kadar hiç böyle bir şey yapılmamıştı. Çok teşekkürler.
Kurultayı çok başarılı bir şekilde organize ettiğiniz için çok tebrik ediyorum. Her şey mükemmel yapılmıştı. Hakikaten büyük bir başarı ve gurur duyabileceginiz bir olay. Bizleri böyle temsil edebilecek liderler olduğu için şanslıyız. Çok tesekkürler.
Füsun Ercan

*

Selamlar Sevgili Ercument:
Ben son 1 yildir ATAA ve bilhassa senin calismalarini yakindan izliyorum ve destekliyorum. Bu yaz delegasyona katilarak senin cok iyi niyetli bir insan oldugunu, Turk toplumuna cok seyler kazandirmak istedigini ve toplumumuzu en iyi sekilde temsil etmek icin ne kadar ciddi bir sekilde calistigina yakindan sahit olma sansini yakaladim. Bu sansi yakaladigim icinde cok mutluyum.
Hatirlarsan, Sayin Basbakan Erdogan delegasyon gorusmemizde bu konuya deginmisti. Turk toplumunun icerde ve bilhassa disarda ne kadar bolunmus oldugumuzdan bahsetti ve bizlerden bunu yasadigimiz bolgelerimizde degistirmemizi rica etti. Ben ve arkadaslarim bundan ilham alarak Guney Kalifornia'nin Orange County bolumunde bu isi basarmak icin and ictik ve basarabilecegimizede inaniyoruz.
ATAA'da yaptigin butun calismalar icin tesekkur eder sana ve ekibine iyi calismalar dilerim.
S
evda Küpoðlu Aleckson, California

*

Ercüment Ağabey,
Ermeni asıllı Amerikalı
ya yazdığınız yazı mükemmel bir metin, çok beğendim. Kısa bir not gönderip tebrik etmek istedim.
ATAA'nin sürekli Ermeni soykırımı iddiasında yoğunlaşmak istemediğini üyelere vurgulamanız çok yerinde çünkü geçen yıllarda bazı üyelerin hep Ermeni muhabbeti duymaktan rahatsız olduklarını bana söylemişlerdi. Ama yazmamak mümkün mü? Karşı taraf kışkırtıyor.
Sevgiler ve saygılar,
Hakan

*

Sevgili Ercüment,
Bugün oturup hem gönderdiğin e-mail'i hem de attachment'i sonuna kadar okudum. Sonuna geldiğimde gözlerimde biriken yaşları tutmakta zorluk çekiyorum. Nedense dokundu bana bütün bu yazdıkların. Demek ki içimizde ne çok şeyler birikmiş beraberlikten, güzellikten, hakikatten yana. Demek ki ne çok ezilmişiz, bazan ezildiğimizin farkında bile olmayarak. Ve ne çok seviyormuşuz şu garip, itilip kakılmış, inanılmaz güzel, ve bazan da her şeyi eline yüzüne bulaştıran memleketimizi.
Ellerine sağlık. Çok öptüm.
Esma

*

Ercüment Bey,
Avrupa
ya US State davetlisi olarak gidişinizi ve oradaki izlenimlerinizi anlattığınız mesajınızı şimdi okudum. Tebrik ederim. Hem anlayısınız, hem çalışma stiliniz, hem de enerjiniz için. Niçin sizi seçtikleri belli oluyor. Toplantınız meyvalarını vermeye başladı. Geçenlerde A. Gee ye yazdığınız mektubu da gördüm. Çok kibarca “Bir büyüğümün gönlünü almak istiyorum” yazmanızın hoşuma gittiğini de bu vesileyle size bildirmek isterim.
Saygı ve selamlarımla,
Fatma Sarikaya

*


Merhaba Ercument Bey,
Yürekten kutlarım. Sizinle, ATAA ile ve davetle ben de sizin adınıza gurur duydum...
Bircan

*

Sevgili Ercument
Congratulations !!!  Tebrikler!!!
Hodri Meydan
Ciğdem Acar, Acar Law Firm, PLLC

*

Sevgili Ercüment,
Sonuçta ben gördüm ki, idealist ve pozitif düşünceli insanlar bu topluma dinamizm kazandırabilir,bir şeyler yapabilir.. Her konuda eleştri yapan buradaki bazı Türk kesimine de benim ilk sorduğum soru “şu ana kadar Türkiye için ne yaptınız, sıralar mısınız..”ölür ve inan hiç biri bir şey söyleyemez..Festival yaparsın desteklemezler, çalışmazlar, balo yaparsın katılmazlar vb..
Hep mücadelemiz pozitif kişiliğimizi de insanlara yansıtmak olmalı ve bunu senin kişiliğinde de gördüğümden inan gurur duyuyorum.
Ben inanıyorum ki senin önderliğinde Amerika'daki Türk toplumun yapacağı daha çok işler olacak.. Ben kalben hep yanındayım..
İşlerinde başarılar.
Sevgiler.  
Oğuzhan Alay, Houston

*


Sevgili Ercüment ,
Diyorum ya seninle ne kadar iftihar etsem azdır. Bugün Naim Bey
in Türk dükkanında 3 beyle tanıştım e-maillerini aldım. Size ATAA yardım etmeleri için e-mail attım. Zaten aşağıdaki e-mailden okuyacaksınız. Kendinize çok iyi bakın siz bize çok lazımsınız. Seneye biraz erken gelir gönüllü olarak da çalışabilirim.
Ülker Aksu

*

Ercüment Bey,
Valla samimi söylüyorum ülkem ve milletim adına sizinle gurur duyuyorum. Ne güzel ki sizin gibi insanlar burada Türkiye ve insanlık namına böylesine güzel şeyler yapıyorsunuz umuyorum ki bir gün bizde sizin gibi değerli çalışmalarımızda ülkemize ve barışa böylesine katkıda bulunuruz.
Mustafa Akdemir

*

Ercüment Ağabey,
Ermeni asıllı Amerikalı
ya yazdığınız yazı mükemmel bir metin, çok beğendim. Kısa bir not gönderip tebrik etmek istedim.
ATAA'nin sürekli Ermeni soykırımı iddiasında yoğunlaşmak istemediğini üyelere vurgulamanız çok yerinde çünkü geçen yıllarda bazı üyelerin hep Ermeni muhabbeti duymaktan rahatsız olduklarını bana söylemişlerdi. Ama yazmamak mümkün mü? Karşı taraf kışkırtıyor.
Sevgiler ve saygılar,
Hakan

*

Sevgili Ercüment,
Bugün oturup hem gönderdiğin e-mail'i hem de attachment'i sonuna kadar okudum. Sonuna geldiğimde gözlerimde biriken yaşları tutmakta zorluk çekiyorum. Nedense dokundu bana bütün bu yazdıkların. Demek ki içimizde ne çok şeyler birikmiş beraberlikten, güzellikten, hakikatten yana. Demek ki ne çok ezilmişiz, bazan ezildiğimizin farkında bile olmayarak. Ve ne çok seviyormuşuz şu garip, itilip kakılmış, inanılmaz güzel, ve bazan da her şeyi eline yüzüne bulaştıran memleketimizi.
Çok memnun oldum böylesine güzel gittiğine gezinin. İnşallah Amerika ve Avrupa
daki Türkler arasında bir köprü oluşur bundan böyle.
Ellerine sağlık. Çok öptüm.
Selin Cakici

*

Sevgili Ercüment:

ATAAnın yıllık toplantısı, program, organizasyon hepsi çok mükemmeldi. Seni ve çalışma arkadaşlarını candan tebrik ederim.
Başarılarının devamını diler, gözlerinden öperim.
T. Nejat Veziroğlu

*

Sayın Ercüment Bey,
Bu önemli toplantıya bizi davet ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Sizin başkanlığınızdan sonra ATAA tarafindan düzenlenen faaliyetleri takdirle takip ediyoruz. Bizim yapabileceğimiz herhangi bir şey olursa çok memnun oluruz. Birlik ve beraberliğe her zamankin den daha fazla ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Türkiye pasaportu ortak paydasında her Türk vatandaşı, dili, dini, mezhebi, coğrafi bölgesi ne olursa olsun aynı payda altında bir ve beraber olmamız gerektiği malesef bu terorist saldırılar daha da net bir şekilde ortaya koymuştur. Bunların olmaması ancak sizinde ifade etmiş olduğunuz gibi (solidarity) bir birimizi tanımamıza, anlamamıza, sevmemize, güvenmemize ve bunların sonucu olarakta yardım etmemize bağlı olacaktır. Saygılarımızla...
Yusuf Cetinkaya, Joseph & Sons,VA

*

Sevgili Ercüment Bey,
Türk toplumu adina yola çikarak insanlara yardimci olmak için harcadigimiz vakitlerin, sizin gibi insanlarla bosa gitmedigini ve gitmeyecegini hissetmek bana büyük bir cesaret veriyor gelecek günler için. Size yeni görevinizde sonsuz basarilar dileyerek, yapabilecegim her hangi bir yardim için seve seve hazir oldugumu ve bundan büyük bir onur duyacagimi iletmek istiyorum.
Aslinda bu satirlara daha içten, samimi cümlelerle baslamam daha dogru olurdu. Çünkü benim sizden aldigim elektrik ve izlenim daha sicak. Size karsi olan mahçubiyetim son gönderdiginiz kartla bir kez daha artti.
Ve ben hala size gönderemedigim yeni görevinizde basarilar temennisi içeren e-mailimi yeni kaleme almakta ve bununda ayri ezikligini hissetmekteyim. Öyle degilmi ya, biz degilmiydik ATAA'nin gerekli ilgiyi göstermedigini ve arada kopukluk oldugunu söyleyen. Tabiki ben kendi adima yaziyorum bu satirlari bir dost, bir görev arkadasi, bir kader yolcusu gibi.
Hep candan, hep sevecen kalmak dilegiyle......
Saygilarimla.
Ersoy YILDIZ. Çerkez Kardesin

*

Merhaba,
Sevgili dostlar,
ATAA Başkanı Sayın Ercüment Kılıç
tan ATA-Houstona gönderilen teşekkür mektubunun aslında çok boyutlu düşünüldüğünde ne kadar önemli ve kanayan bir yaramıza merhem olduğunu belirtmek için siz dostlarıma da iletmeyi uygun buldum.
Sevgili Ercüment
in göstermiş olduğu bu incelik, bu tür görevlerde yer alan herkese örnek olabilecek bir davranış biçimi. Gerçekten de onun dinamizmine, göreve geldiği günden itibaren göstermiş olduğu performansa hayran kalmamak mümkün değil. Yıllarca sadece ismini duyduğum ama tanışamadığım Ercüment Kılıçın nasıl bir ruh ve heyecanla bu işi götürdüğüne Washington DCde canlı olarak şahit olmak beni müthiş mutlu etti. Bizleri desteklemek bir yana (grubum adına konuşuyorum), bugüne kadar bir nezaket e-maili bile gönderemeyen devletimiz ve devlet katındaki sorumluların, tanıtım yetkililerinin, sadece izleyip alkışlamakla görev yaptığını zanneden her Türk vatandaşının Ercüment Kılıçın bu e-mailini okumalarını ve değerlendirmelerini istiyorum.
Biz ATA-Houston olarak dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu bilen ve birlikten kuvvet doğar düşüncesi ile her organizasyonda işinden, aşından, eşinden, çoluk çocuğundan ayrı kalmak pahasına, uykusuz gecelerimizde Türkiye için çalışan insanlar olarak moraran gözlerimizi, sararan suratlarımızı bu ruh ve birliktelik ışığı ile kapatabildik bugünlere kadar..
O yüzden her kesim ve her Türk toplumundaki bireylerimize bir türkü tadındaki bu dayanışma ve beraberliğin gerçekleşmesini diliyorum ve bu vesile ile sevgili ATAA Başkanımız Sayın Ercüment Kılıç
a şahsım ve tüm ATA-Houston Turkish Folk Dance Group arkadaşlarım adına içten teşekkür etmeyi bir borç biliyor, çalışmalarında başarılar diliyorum...
Selam ve sevgilerimizle..
Oğuzhan ALA, Director, ATA-Houston Turkish Folk Dance Group

*

Sevgili Ercüment,
Nasıl çalışıp, didindiğinizi biliyorum. Bize gönderilen e-mail
e de ne kadar çok emek verildiğini takdir ediyoruz. Bu nedenle, emeğe duyduğum büyük saygı nedeniyle sana bu maili göndermeyi uygun buldum.
İsterdim ki benim ve sevdiklerimin bu mücadelede bir tuzumuz bulunsun.... Bilvesile başarılı çalışmalarınızın devamını diler, selam ve sevgilerimi sunarım.
Nevin Collier, San Antonio, TX

*

Değerli ATAA Üyeleri ve Yöneticileri,
ATAA Başkanı Sayın Ercüment Kılıç beyin çalışmalarını takdir ediyorum. Bu ortamda gerek liderlik ve etkin çalışmaların gerektiği zamanda, Türk gurupları arasında Ercüment bey en örnek çalışandır(Young Turks olarak bizde 10 senedir gayret gösterdik ve göstermeye devam ediyoruz).
Bize(YT) toplum liderlerinden Ercüment bey, bizi arayıpta "sizin sorunlarınız nedir ve nasıl daha çok faydalı olabiliriz" diyen ilk ve tekdir. Bu araması bile bize moral veriyor.
Ayrıca'da, Türk halkını aydınlatan ve gerçekleri hiç çekinmeden, hepimizin anlayacağı açık bir dilde sergileyen Sayın Oktay Sinanoğlu'nun Convention'a davet edilmesi, bence Türkler için en büyük müjdedir. ABD'de Türk toplantılarının en görkemlisini hazırlamışsınız.
Sizi candan tebrik ederim ve bu sene büyük bir gurup ile katılmayı planlıyoruz.
Sevgi ve Vatan uğruna,
Tamer Özaydın
Genc Turkler Dernegi   New York

*

Sn. Ercüment Bey,
Sizi gerçekleştirdiğiniz bu kollektif faaliyetten dolayı tebrik ediyorum. Allahın izniyle hepimize ait olan bu dünya herkes için barış içinde yaşanılabilir bir huzur mekanı olacak ve bu sukuneti bozmaya hiç bir kimsenin gücü yetmeyecektir. Özellikle diyaloğu kendisine meslek edinmiş ve bu hususta dinler açısından hoşgörü kültürüne ve tarihi olarak büyük tecrübeye sahip olan Türk Milleti akl-i selim le bunları aşacaktır.
Tekrar bu çalışmanızdan dolayı sizi kutlar saygılar sunarım.
İsmail Başaran ( Turkish Society of Rochester eski Imami)
Uzman
Diyanet İşleri Başkanlığı
Dişilişkiler Dairesi
Dinlerarası Diyalog Şube Müdürlüğü

*

Dear Ercüment ,
Laf değil iş üretiyorsunuz.. I just finished reading the first issue of ATAA
s Turkish World , literally cover to cover, during a visit to my home in New Jersey. Congratulations to all of you for creating a new and wonderful magazine and much success on the new challenges. Thank you and best regards. Congratulations! Thanks to you and to everyone that helped the internship program a reality, which will benefit Turkey immensely. Tekrar çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Selam ve sevgiler.
Yüksel Oktay, New Jersey

*

Sevgili Ercüment,
Çoğu ATAA toplantısında da mutlaka çok mühim bir olay oluyor. ATAA ve bilhassa seni kalbimden destekliyorum. Sizlerin gayretleri boşa gitmeyecek. Ben her zaman yardıma hazırım Yapabileceğim bir şey olursa lütfen bildirin. Başarılarınızın devamını diler, sevgilerimi sunarım.
Reyan Akbay, Alabama

*

Ercüment bey,
Gördüğüm kadarı ile sizin yaptığınız hamlelerin zamanının çoktandır geldiğine tamamıyle inanıyorum ve gayelerinizi çok takdir ediyorum. Devamlı başarılarınız için iyi dileklerim ve selamlarımla.
Simru Ouellette, Maryland

*

Ercüment Bey,
Bizler için zaman ayırıp, hepimizi teker teker dinlediğiniz için çok teşekkürler. ATAA ve size “role model” olarak bakıyoruz. Hepimiz için gösterdiğiniz uğraşımlar için tebrikler ve başarılar dilerim.
Leman Ethem, Campbell, California

*

Ercument Bey,
Merhaba! Gönderdiginiz güzel bir haberdi gerçekten. Bu işler büyük mücadele gerektiriyor, fakat kimse sahip çıkmazsa, Türkiye sahipsiz kalıyor. Çabalarınız ve başarılarınız için hem kutlar hem de teşekkür ederiz.
Sirin Koprucu Washington, DC

*

Sevgili Ercüment,
Hakikaten seni yaptigin islerden oturu tebrik ediyorum.
Tomris Azeri,New Jersey

*

Sevgili Ercument Bey
Turk toplumu adina yola cikarak insanlara yardimci olmak icin harcadiginiz vakitlerin,sizin gibi insanlarla bosa gitmedi ve gitmeyecek. Ayni seyi hissetmek bana buyuk bir cesaret veriyor. Size yeni gorevinizde sonsuz basarar dileyerek, yapabilecegim her hangi bir yardim icin seve seve hazir oldugimi ve bundan buyuk bir onur duyacagimi iletmek istiyorum.
Ersoy Yildiz
Rochester, New York

*

Sevgili Ercument,
Senin liderligin ve ATAA yonetim kurulunda gorev yapan gonullu arkadaslarimizin sayesinde, ATAA'nin daha seffaf ve daha demokratik yonde, ve ABD'de yasayan Turk Amerikan toplumunun ihtiyaclarini birinci oncelik alarak yaptigi calismalari yakindan ve takdirle izlemekteyim. Bugun gonderdiginiz "State of ATAA" mesajiniz ve finans raporunuz, "ATAA ne yapiyor?" sorusuna cevap vermesi ve bagislanan uyelik ve diger maddi yardimlarin nasil kullandiginin hesabinin verilmesi yonunde (Accountability) cok guzel bir uygulamadir. Bu bilgileri bizlerle paylastiginiz icin cok tesekkurler. Sana ve diger yonetim kurulu uyeleri ile, ATAA ofisinde calisan gorevlilere ve gonullu arkadaslara selam ve sevgilerle.
Yavuz V. Atila, California

*

ATAA 'in bagimsizlik ve tarafsizlik icin cabalarin gelecekte daha cok takdir gorecek, bu mutlaka basarilmali ve ATAA kendi politikalarini uretmeli ve bunlari gerekirse siyasilerle veya diger NGO'lar ile paylasmali. . Iyiyi desteklemek kotuyu elestirmek dogruyu bulmaya yonlendirmek icin en guzel yol olmali. iyi calismalar.
Saduman Gurbuz
Texas

*

Merhaba Ercüment Bey!
Ben Viyana`dan Fatma Özgen. Sizinle gecen yil Viyana`da, Yusufcalilar derneginde verilen bir resepsiyonda kisa bir tanisma imkani bulmustuk. Sizi takdir ettigimi,fikirlerinize ve hizmetlerinize saygi duydugumu ve Avrupaya`da örnek olmanizi temenni etmistim. Sahsim hakkinda daha yakindan bilgi vermem gerekirse, Viyana Üniversitesi, Türkoloji bölümü, master ögrencisiyim. Simdi sizi rahatsiz etme sebebim, gelecek yil icinde Oktay Sinanoglu ve Ugur Isilak`in da bulundugu genis bir organizasyonu gerceklestirmeyi planlamamdir. Sizden, bu organizenin icinde bulunmanizi, gecen yil verdiginiz mesajlari degisik bir kitle karsisinda bir kez daha bizzat vermenizi istirham ediyorum. Eger bulunmak isterseniz, imkaniniz ve firsatiniz olursa bizi onure edersiniz. Olumlu veya olumsuz yanitinizi bana bildirebilirseniz minnettar olurum ve vereceginiz karara göre daha teferruatli bilgi verip yakin irtibata gecebilirim. En derin Saygi ve Selamlarimla...
Fatma Özgen
Avusturya

*

ATAA, FTAA, veya TASSA gibi gurup ve kuruluslar halkin kuruluslari degil, Turkiye'de devlet tarafindan kurulmasi planlanmis, buradaki bazi "Turkiyelilere" kurulmasi icin havale edilmis devletin planladigi ve destekledigi kuruluslar. Benim bildigim kadari ile MIM boyle bir kurulus degil yani halkin tabanindan kurulmus bir kurum-sivil toplum orgutu- bu yuzden hic bir zaman devletin kurdurdugu kurum ve kuruyluslar kadar destek gormez. Bu yuzden yukarida bahsettigim kendilerini
sivil tolum dernegi olarak gosteren fakat arka planda devletin bir kolu olan dernek ve kuruluslarin bagimsiz olmasi beklenemez, bagimsiz kisiler bu derneklerde yonetici olamazlar, her zaman bagimli ve TC'den izin almak
mecburiyetindedirler. Ercument bey bunu cok iyi bilir.  Ercument bey ATAA'nin basinda iken TASSA kadar destek gordugunu zannemiyorum, cunku Ercument beyin bagimsiz hareket etmesi ATAA'nin bagli oldugu elit cevreleri sasirtmis ve ona karsi tavir almasini saglamisti. Kisacasi guzel bir turk atasozu ile parayi veren dudugu calar.
Tugrul Keskingoren

*

Aziz Kardesim Ercument:
Konvansiyona Ahmet Ertegun beyin de gelecegine cok sevindim. Arif Mardin ve Latife hanimi da davet ederseniz cok iyi olur.
Amerika'ya geldigin ilk gunleri hatirliyorum. Yillar nasil geciyor. Sen o zaman Ingilizce ogrenen bir Turk genci idin, bugun ATAA'nin basina gectin; koltuklarimizi kabartiyorsun.
Sevgilerimle yanaklarindan operim.
T. Nejat Veziroglu
Professor & Director
Clean Energy Institute
University of Miami

*

Sayin ATAA Uyeleri,
ATAA'da bir liderlik el degisitirmesinin bir yenisini yasiyoruz.  Baskanligi boyunca Ercument Kilic Turk-Amercan toplumuna buyuk hizmetlerde bulundu.
Ercument Kilic, arkasinda pozitif bir degisim, caliskanlik, ve daha parlak yonde ilerleyen yeni bir ATAA birakiyor.  Ilerideki daha buyuk isleri basarabilmek adina, kendisinin Turk toplumu adina yaptigi ozveri ve fedakarliklar, bize yon gosterici olacaktir.
Ileride daha buyuk bir gelecege umutla bakiyoruz.
Gokhan Mutlu
Turk Cocuklari Esirgeme Dernegi

*

Sevgili Ercument,
Senin gibi birinin ATAA"y'nin cok ihtiyaci olan enerjiyi getirmesi cok olumlu olmustur. Mesajlarini buyuk bir ilgi ile okumaktayim. Lidelik calismalarinda basarilar dilerim,
Sadik Artunc
Profesor Lousiana State Univerity

*

Sayın Ercüment Bey,
Los Angeles'te Arkadaşımız Ayşe Gören'in evindeki toplantıda sizinle tanışmaktan eşim Oscar ve ben büyük mutluluk duyduk. Bu arada, yapmak istedikleriniz, idealist düşünceleriniz, eşitlik ilkeleriniz tamamen gönlümce olan şeyler. Umarım zorluklarla karşılaşmazsınız, karşılaşsanızda üstesinden gelebilecek bir yapıya sahipsiniz sanırım. ATAA is lucky to have a President as yourself. Please let us know if we can be of any help to you on the West Coast. Saygılar
Ilgin Baran Gallo
Long Beach , CA

 
İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön