ERCUMENT KILIC

İçeriğe git

Ana Menü

ABD VE DÜNYADA TANITIM VE LOBİCİLİK ÇALIŞMALARI > ABD'DE SİVİL TOPLUM ÇALIŞMALARI > WASHINGTON ÇALIŞMALARIM

TÜRK ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİ VE GENÇLERİNİ AMERİKAN KONGRESİNDE STAJYER OLARAK YERLEŞTİRME PROGRAMIM:

ERMENİLERİN 70 YILDIR YAPTIĞINI BAŞLATTIM:
  TÜRKLERİN 100 YILLIK AMERİKA TARİHİNDE BİR
İLK:  TÜRK GENÇLERİNE KONGRE STAJYERLİKLERİ
Ermeniler lobicilikte neden başarılıdır?  Bu soruyu sorduktan sonra tekerleği yeniden icad etmenize gerek yoktur.    Onların yaptıklarını tekrar bile lobiciliğe bir başlangıçtır. Yaptıklarından biri de son 40 yıldır, yaz aylarında yaklaşık 3er ve aylığına Ermeni gençlerini Temsilciler Meclisii Milletekilleri ve Senatörler yanında Ermeni gençlerini stajyerler olarak yerleştirmektir.

Ne işe yarar bu?

1. Gençler yazın olumlu bir iş yaparlar.
2. Gelecekteki iş hayatlarına hazırlık olarak özgeçmişlerini zenginleştirirler, kolay iş bulurlar.
3. Amerikan politikasını ve politikacılarını, WAshington'ın içini dışını öğrenirler.
4. Gelecekte Ermeni diasporasına yardımcı olurlar.

Biz Türkler, bu tür çalışmaları geçmişte uzakta izlemişken ve ve hatta maalesef hazindir ki, Washington'daki bir çok sözde Türk sivil toplum kurumu liderliklerinin, Türkiye'yi söğüşleme çalışmaları devam ederken, Ermenilerin bu girişimlerinden haberdar olmak zahmetine girmemeleri nedeni ile dei lobicilikte hep geri kalmışızdır.

Gururluyum ki,  bu çalışmayı Washington'da ilk kez ben başlattım.  Bu girişime Washinton TÜSİAD temsilcisi Sayın Abdullah Akyüz  ve çevre Türk iş adamları da destek verdiler.  6 haftalığına Türkiye ve ABD'nin çeşitli yerlerinden gelen Türk çocuklarımıza yol parası, Washington'da kalacak yer ve kalacakları süre içinde harçlıklar temin ettim.

BU ARADA ÖNEMLE İFADE ETMELİYİM Kİ, TÜRKİYE'DEN HER YIL MİLYONLARCA DOLAR ALAN VE ASLİ GÖREVİ BENDEN ÖNCE BU İŞLERİ ZATEN YAPMK OLAN AMERİKALI LOBİ ŞİRKETLERİNE YAKLAŞIMDA BULUNUP, DESTEKLERİNİ İSTEDİĞİMDE MEKTUBUMA YANIT BİLE VERMEDİLER.  HALBUKİ ONLARINDA YARDINLARI İLE BENİM DAVET EDEBİLDİĞİM 40 ÖĞRENCİ YERİNE WASHİNGTON KONGRESİNİ EN AZ 100 TÜRK ÖĞRENCİ İLE DOLDURABİLİRDİK.  MERAK KONUSU OLABİLİR DÜŞÜNCESİ İLE BELİRTMEK İSTERİM Kİ, BU KONUDA, SİVİLLİĞİMİZE ZARAR GETİREBİLECEĞİ NEDENİ İLE  TÜRK DEVLETİNDEN YARDIM İSTEMEDİM.  ONUN YERİNE, SAYIN LİDERLERİMİZDEN VE ÖZELLİKLE ZAMANIN BAŞBAKANI SAYIN RECEP TAYYİP EDROĞAN'DAN ÖZEL SEKTÖRÜ BİZE YARDIM AMAÇLI OLARAK YÖNLENDİRMELERİNİ İSTEDİM ANCAK BU KONUDA, KENDİSİNİN GÖREVLENDİRDİĞİ BİR ZAT  SAYIN ERDOĞAN'IN VERDİĞİ SÖZLÜ YERİNE GETİRİLMEDİ.

AMA İŞTE YAPABİLDİKLERİMİZ.. RESİMLERİ İLE:

 
STAJYERLERİMLE BİRLİKTESTAJ SONU RESEPSİYONUMUZ


TAKTİRNAMELERAMERİKAN KONGRESİ'NİN İLK TÜRK STAJYERLERİ

İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön